روانشناس یا روانپزشک

در بسیاری از موارد ما برای مراجعه به پزشک،  تخصص پزشک را مورد ارزیابی قرار میدهیم، اما در مورد روانشناس و روانپزشک شاید دقیقا ندانیم که کدام مورد متناسب با نیاز،ما است،

چند روز پیش بود که در گوگل سرچ کردم، روانشناس در کرج و چندین سایت را بررسی کردم برخی از آنها روانشناس بودند و برخی در زوانپزشک، من دقیقا نمیدانستم به کدام متخصص باید مراجعه کنم برای همین با یکی از ایم مراکز تماس و این سوال را مطرح کردم

توضیحات این مرکز برای من مفید بود و تفاوت روانشناس و روانپزشک برای من روشن شد.

روانشناس، فارغ از سطح تحصیلات که یک روانشناس دارد حوضه فعالیت یک روانشناس مشخص است، در واقع روانشناس با مشاوره دادن به بیماران، ایجاد راهکار، بررسی مشکلات وبیماریها و موارد دیگر بیمار خود را تحت درمان قرار میدهد

روانشناس در کرج

مواردی که روانشناس میتواند به بیمار کمک و رسیدگی مند مواردی جمله، افسردگی است، روانشناس معمولا درمانی غیر دارویی را پی میگیرد و در مواقعی داروهای عمومی را نیز به بیمار خود ارائه میدهد، اما چنانچه بیمار به درمان دارویی هم نیاز داشته باشد، بیمار را به روانپزشک ارجاع میدهد، در مواردی نیز بیمار هم نیاز به روانکاوی و درمان روانشناسی دارد و هم نیاز به درمان دارویی پیچیده در این موارد حضور و درمان روانشناس و روانپزشک در راستای هم انجام میشود.

روانپزشک نیز در مواردی متوجه میشود که بیمار با درمان دارویی و فیزیکی امکان مداوا ندارد و نیاز به مشاوره زوانشناسی میباشد در لین مواقع نیز روانپزشک ممکن است بیمار را به یک روانشناس متخصص ارجا دهد

لینک های مفید دیگر:

مشاوره روانشناسی در کرج

شرایط و مزایای بیمه عمر ایران

بیمه عمر ایران چیست؟

آشنایی با طرح های بیمه عمر ایران

روانشناس ,روانپزشک ,بیمار ,درمان ,مواردی ,دارویی ,درمان دارویی ,نیاز به ,هم نیاز ,یک روانشناس ,و روانپزشک

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کافه استور, فروشگاه اینترنتی ولتکن منکم تمه یدعون الی الخیر بصیرت جوانان مهرخوبان پزشک آنلاین بلاگ دوره 36 علامه حلی 1 به نام خدای حسابگر,حسابساز,حسابرس تجارب یک معاون اجرایی فشن استایل دکتر مهرداد حسین زاده بختوری | متخصص جراحی مغز و اعصاب